Elektrisüsteemis on kolmefaasiline vahelduvvool peaaegu vaikevorm kogu elektritootmise, ülekande ja suure{1}}lõpptarbimise jaoks. Elektrijaama 10,5 kV või 20 kV kolmefaasiline elektrienergia väljund pärast võimendamist, kaug-edastust ja pinge vähendamist juhib lõpuks tehaste suuri mootoreid, kaubanduskeskustes keskkliimaseadet ja linnades metrooronge. Selles täielikus energiaahelas täidavad kolm-faasilist trafot pinge muundamise ja energia jaotamise põhiülesandeid. Niisiis, millisele struktuurile ja tööpõhimõttele tuginevad kolmefaasilised{10}trafod, et muuta need tööstus- ja elektrivõrgusüsteemides asendamatuks absoluutseks tugisambaks? Millised on selle võrreldamatud eelised võrreldes ühefaasiliste{11}trafodega? Milliseid võtmetegureid tuleks tegelikul valikul ja ekspordikaubandusel arvestada?
Sisuliselt akolme-faasi trafoon paigaldada kolm ühefaasilist-mähist sama sagedusega ja faaside erinevusega 120 kraadi samale kolmele või viiesambale raudsüdamikule, moodustades tervikliku magnetahela. Struktuuriliselt kasutavad kolm -faasilist raudsüdamikut tavaliselt kolme kolonni: iga sammas on varustatud vastava ühefaasilise kõrgepinge- ja madalpingemähisega ning kolme samba ülemine ja alumine ots on ühendatud rauast ikkega, moodustades suletud magnetahela. Kõrgepinge mähist ja madalpinge mähist saab ühendada kas täht (Y) või kolmnurk (D) ühendustega, kombineerides seega erinevaid ühendusrühmi, nagu Yyn0 ja Dyn11, et kohaneda erinevate neutraalse maandusmeetodite, harmooniliste summutamise nõuete ja paralleelsete töötingimustega. Võrreldes kolme-faasilise rühmaga, mis koosneb kolmest ühefaasilisest-trafost, välistab kolme-faasiline trafo kolme sõltumatu raudsüdamiku raudsüdamiku materjali, sellel on lühem magnetahel, see vähendab raudsüdamike kogumassi umbes 20% kuni 30% ning sellel on väiksemad kaod ja väiksem jalajälg. See on peamine põhjus, miks kolm{14}}faasitrafot asendavad ühefaasilisi{15}}trafopanke enamikus tööstus- ja elektrivõrgurakendustes.
Elektromagnetiliste põhimõtete seisukohast on põhjus, miks kolmefaasilised trafod suudavad saavutada tõhusama võimsuse muundamise, nende magnetahelate sümmeetria ja vastastikuse abistamise tõttu. Kolme-faasilise siinuselise vahelduvpinge ergastamisel erinevad kolme rauasüdamiku kolonni peamised magnetvood ajas 120 kraadi võrra ja jagavad ruumis sama suletud rauasüdamikku, nii et kolme -faasilise magnetvoo summa on igal ajal null. See tähendab, et kolme-faasilise trafo rauast peab voolama ainult kolme-faasilise magnetvoo faaside summa ja selle ristlõikepindala võib olla väiksem kui raudsüdamikusamba ristlõikepindala, säästes seeläbi veelgi raudsüdamiku materjale. Samal ajal, kui kolmefaasiline{10}}trafo töötab sümmeetrilise koormusega, on kolme voolu summa null ja neutraalliinil pole voolu. Seetõttu võib nulljoone ära jätta või nullpunkti maanduskaitseks välja juhtida. See magnet- ja elektriahelate sümmeetriline sobitamine tagab kolmefaasilise{13}}trafo suurema efektiivsuse, stabiilsema töö ja madalamad tootmiskulud, võrreldes kolme ühefaasilise{14}}trafo kombinatsiooniga.
Kolmefaasiliste{0}}trafode eelised määravad otseselt nende laialdased kasutusstsenaariumid. Elektritootmise poolel on peaaegu kõik generaatori väljundis olevad astmelised{2}}trafod kolme-faasilised trafod, mis tõstavad genereeritud keskpinge elektrienergia 110 kV, 220 kV või isegi kõrgemale pingetasemele, et tagada pika-madala kadu edastus. Rummu alajaamades vastutavad jõuülekande ajal kolme-faasi automaattrafod ja kolme-faasilise kolme mähisega trafod erineva pingetasemega elektrivõrkude ühendamise eest. Jaotuspoolel paigaldatakse linnade jaotusruumidesse ja tööstusparkide alajaamadesse kolm-faasilist õlikastet või kuiv{12}}tüüpi jaotustrafot, et vähendada 10 kV 400 V-ni, pakkudes kolme-faasilist neljajuhtmelist toiteallikat tootmisseadmetele, valgustusele ja kontorikasutusele. Suuremahuliste tööstuslike koormuste korral vajavad põhiseadmed, nagu kolme-faasilised asünkroonmootorid, sagedusmuundurid ja elektriahjud, kolmefaasilist toiteallikat. Kolmefaasiline trafo mitte ainult ei vii lõpule pinge muundamise, vaid summutab tõhusalt ka kolmandaid harmoonilisi ja talub Dyn11 ühenduse kaudu tasakaalustamata koormusi. Isegi uue energia valdkonnas on fotogalvaaniliste inverterite eksport enamasti kolme-faasiline ja sellele järgnev kolme-faasiline võimendustrafo tõstab inverteri madalpinge kolme-faasilise elektrienergia väljundvõimsusele 10 kV või 35 kV ja integreerib selle vooluvõrku. Pole liialdus öelda, et ilma kolmefaasiliste{31}}trafodeta poleks tänapäevaste tööstussüsteemide ja linnade elektrivõrkude jaoks raamistikku.
Kolmefaasilised{0}}trafod ei sobi aga kõikideks olukordadeks. Stsenaariumide korral, kus domineerivad ühefaasilised-koormused ja võimsus on väike, näiteks ühe majapidamise toiteallikas elamupiirkondades, tänavavalgustus, raudteesignaali toiteallikas jne, on ühefaasiliste trafode kasutamine otse- ökonoomsem ja paindlikum. Lisaks on ülikõrgepinge ja suure võimsusega alajaamades transpordi suuruse ja kaalupiirangute tõttu mõnikord vaja kasutada kolme ühefaasilist-trafot, et moodustada kolme-faasiline rühm, millest igaüks saab eraldi kohale transportida ja seejärel ühendada. Kuid see lähenemine on erijuhtum, kuna tavapäraste kolmefaasiliste{10}trafode võimsus ja pinge on piisavad, et katta valdav osa tööstus- ja elektrivõrguvajadustest. Väliskaubandustöötajad peavad kliente selgelt teavitama, et suure võimsusega tööstusliku tootmise, avaliku elektrivõrgu jaotuse ja kaubandusliku kompleksse toiteallika puhul tuleks eelistada kolmefaasilist trafot. Sporaadiliste ühefaasiliste{14}}koormuste või eriisolatsiooninõuete korral võib kaaluda ühefaasilisi lahendusi, lähtudes tegelikust olukorrast.
Kolmefaasiliste{0}}trafode valik hõlmab mitmeid tehnilisi parameetreid. Nimivõimsus tuleks määrata kogukoormusvõimsuse, samaaegse koefitsiendi ja arendusvaru alusel, kusjuures ühised võimsused jäävad vahemikku 30 kVA kuni kümneid MVA. Nimipinge peaks vastama toiteallika ja koormuse poole pingetasemetele ning arvestama väljalülitusvahemikku. Ühendusgrupp on äärmiselt oluline parameeter - Hiinas ja Euroopas kasutatakse tavaliselt Dyn11 (kõrge-kõrgepinge külgne kolmnurk, madal-pinge külgtäht neutraalpunktiga, 11 punkti ühendus), mis talub suuri kolme-faasilisi tasakaalustamata koormusi ja annab 220 V nullpunkti ühekordse{{12} valgustuse jaoks; Mõnel juhul kasutatakse Põhja-Ameerikas Yyn0. Ühendusgrupi valiku määravad selle riigi või piirkonna võrgustandardid ja maandusmeetodid, kus klient asub. Lühise{16}}takistus mõjutab süsteemi lühisvoolu taset ja pinge reguleerimise kiirust ning standardtakistusväärtused on tavaliselt 4%, 6% või 8%. Lisaks on vaja selgitada jahutusmeetodit (õliga sukeldatud isejahutus ONAN, kuiv isejahutus AN või sundõhkjahutus AF), kaitsetase (IP00, IP20, IP23 jne), isolatsioonitase (F tase, H tase jne) ja keskkonnatingimused (kõrgus, ümbritseva õhu temperatuur, saasteaste). Eksporditavate toodete puhul tuleks erilist tähelepanu pöörata sihtriigi sagedusele (50Hz või 60Hz) ja pingetasemele (näiteks USA-s madalpinge puhul 480V/277V ja Euroopas 400V/230V).
Rahvusvahelise sertifitseerimise seisukohalt nõuab kolmefaasiliste{0}}trafode eksportimine erinevatele turgudele erinevate standardsüsteemide järgimist. IEC 60076 seeria on ülemaailmselt tunnustatud põhistandard, mis hõlmab tüübitesti elemente, nagu temperatuuri tõus, isolatsioonitase ja lühisetaluvus-. CB-süsteemiga saavad tootjad taotleda sertifikaati mitmest liikmesriigist ühe CB-testi aruandega. Euroopa Liidus peavad kolmefaasilised{6}trafod vastama madalpingedirektiivile (LVD) ja elektromagnetilise ühilduvuse direktiivile (EMC) ning olema kinnitatud CE-märgisega. Samal ajal kehtestab ErP-direktiiv (EÜ nr 548/2014) energiatõhususe taseme nõuded (ei -koormus ja koormuskadu piirmäärad) väikeste ja keskmise suurusega-kolmefaasiliste{12}}trafode jaoks ning tooteid, mis ei vasta energiatõhususe miinimumstandarditele, ELi turule ei lubata. Põhja-Ameerika turg nõuab kolme{14}}faasitrafot, et need vastaksid ANSI/IEEE C57.12 seeria standarditele ja oleksid NRTL-i laborite, nagu UL ja CSA, sertifitseeritud. Lisaks on USA energeetikaministeerium (DOE) kehtestanud kohustuslikud energiatõhususe standardid kolmefaasilistele jaotustrafodele (10 CFR 431), mille testimismeetodid põhinevad standardil IEEE C57.12.00. Energiatõhususe reiting on Põhja-Ameerika ostjate jaoks väga oluline näitaja ning esimese või teise taseme energiatõhusus muutub sageli pakkumisläveks. Saudi Araabiasse eksporditavate kolme -faasiliste trafode puhul on vaja SABRE platvormi kaudu taotleda PCoC ja SCoC vastavussertifikaate ning täita Saudi Araabia standardi SASO IEC 60076 nõudeid. Venemaale ja Euraasia Majandusliitu eksportimiseks on vaja EAC sertifikaati, mis hõlmab TR CU 004/2011 ja TR/20101010101010. (elektromagnetiline ühilduvus) ja suured trafod nõuavad ka tehase kontrolli. Indiasse eksportimiseks on vaja BIS-i sertifikaati (vastavalt IS 2026 või IS 11171). Arvestades sertifitseerimise keerukust, peaksid väliskaubandustöötajad ennetavalt uurima pakkumise etapis sihtturu ja klientide poolt nõutavaid sertifitseerimistüüpe ning kinnitama tehnilise osakonnaga, kas toote disain vastab vastavatele standardierinevustele, et vältida hilisemas etapis standarditele mittevastavusest tingitud parandusi või tagastamist.
Tehnilises ja majanduslikus võrdluses on kolmefaasilistel{0}}trafodel veel üks sageli tähelepanuta jäetud eelis: üleliigne varumajandus. Kahjustatud kolmefaasilise{2}}trafo puhul nõuab see tavaliselt täielikku väljavahetamist või parandamist, mille tulemuseks on pikaajaline voolukatkestus. Kui kasutatakse kolme ühefaasilist-trafokomplekti ja kui üks neist ebaõnnestub, saab selle ajutiselt ühendada V-V-ga ja jätkata kahe-kolmandiku võimsusega toidet, et tagada olulised koormused. Kuid see eelis on tavaliselt lisakulu väärt ainult ülikõrge pinge ja suure võimsusega või ülikõrgete pideva töötamise nõudmiste korral. Enamiku kasutajate jaoks on kolmefaasiliste{10}}trafode ökonoomsus parem.
Trafotootmisettevõtete väliskaubandustöötajate vaatenurgast peaksid nad kolmefaasiliste trafode teadmiste populariseerimisel klientidele aitama klientidel selgitada mitmeid põhiküsimusi: milline on projekti jaoks vajalik kolmefaasiline võimsus? Millised on toiteallika pinge ja koormuse pingetasemed? Kas kohapeal on saadaval kolmefaasiline{2}}toiteallikas? Kas koormuses on palju ühefaasilisi-seadmeid ja kas kolm-faasilist trafot peavad tagama neutraalpunkti? Millised siduvad rühmad ja sertifitseerimismärgid on sihtturul kohustuslikud? Kui kliendid saavad neile küsimustele selgelt vastata, luuakse loomulikult kolmefaasiliste{5}}trafode valikuraamistik. Kaasaegsete elektrisüsteemide nurgakivina mängivad kolmefaasilised trafod oma suure tõhususe, ökonoomsuse ja kompaktsuse tõttu jätkuvalt asendamatut rolli ülemaailmsetes elektrivõrkudes ja tööstusrajatistes. Ja kui teie kliendid valivad trafosid uude tehasesse, elamupiirkonda või fotogalvaanilise elektrijaama jaoks, on kolmefaasilised{9}}trafod peaaegu alati lahendus, mida tasub kõigepealt kaaluda.
Elektrisüsteemis on kolmefaasiline vahelduvvool peaaegu vaikevorm kogu elektritootmise, ülekande ja suure{1}}lõpptarbimise jaoks. Elektrijaama 10,5 kV või 20 kV kolmefaasiline elektrienergia väljund pärast võimendamist, kaug-edastust ja pinge vähendamist juhib lõpuks tehaste suuri mootoreid, kaubanduskeskustes keskkliimaseadet ja linnades metrooronge. Selles täielikus energiaahelas täidavad kolm-faasilist trafot pinge muundamise ja energia jaotamise põhiülesandeid. Niisiis, millisele struktuurile ja tööpõhimõttele tuginevad kolmefaasilised{10}trafod, et muuta need tööstus- ja elektrivõrgusüsteemides asendamatuks absoluutseks tugisambaks? Millised on selle võrreldamatud eelised võrreldes ühefaasiliste{11}trafodega? Milliseid võtmetegureid tuleks tegelikul valikul ja ekspordikaubandusel arvestada?
Kolme-faasilise trafo põhiolemus on paigaldada kolm ühefaasilist-faasilist mähist sama sagedusega ja faaside erinevusega 120 kraadi samale kolme- või viiesambalisele raudsüdamikule, moodustades tervikliku magnetahela. Struktuuriliselt kasutavad kolm -faasilist raudsüdamikut tavaliselt kolme kolonni: iga sammas on varustatud vastava ühefaasilise kõrgepinge- ja madalpingemähisega ning kolme samba ülemine ja alumine ots on ühendatud raudsüdamikuga, moodustades suletud magnetahela. Kõrgepinge mähist ja madalpinge mähist saab ühendada kas täht (Y) või kolmnurk (D) ühendustega, kombineerides seega erinevaid ühendusrühmi, nagu Yyn0 ja Dyn11, et kohaneda erinevate neutraalse maandusmeetodite, harmooniliste summutamise nõuete ja paralleelsete töötingimustega. Võrreldes kolme-faasilise rühmaga, mis koosneb kolmest ühefaasilisest-trafost, eemaldab kolmefaasiline trafo kolme sõltumatu raudsüdamiku rauast ike materjali, sellel on lühem magnetahel, see vähendab raudsüdamike kogumassi umbes 20% kuni 30% ning sellel on väiksemad kaod ja väiksem jalajälg. See on peamine põhjus, miks kolm{15}}faasilist trafot asendavad ühefaasilisi{16}}trafopanke enamikus tööstus- ja elektrivõrgurakendustes.
Elektromagnetiliste põhimõtete seisukohast on põhjus, miks kolmefaasilised trafod suudavad saavutada tõhusama võimsuse muundamise, nende magnetahelate sümmeetria ja vastastikuse abistamise tõttu. Kolme-faasilise siinuselise vahelduvpinge ergastamisel erinevad kolme rauasüdamiku kolonni peamised magnetvood ajas 120 kraadi võrra ja jagavad ruumis sama suletud rauasüdamikku, nii et kolme -faasilise magnetvoo summa on igal ajal null. See tähendab, et kolme-faasilise trafo rauast peab voolama ainult kolme-faasilise magnetvoo faaside summa ja selle ristlõikepindala võib olla väiksem kui raudsüdamikusamba ristlõikepindala, säästes seeläbi veelgi raudsüdamiku materjale. Samal ajal, kui kolmefaasiline{10}}trafo töötab sümmeetrilise koormusega, on kolme voolu summa null ja neutraalliinil pole voolu. Seetõttu võib nulljoone ära jätta või nullpunkti maanduskaitseks välja juhtida. See magnet- ja elektriahelate sümmeetriline sobitamine tagab kolmefaasilise{13}}trafo suurema efektiivsuse, stabiilsema töö ja madalamad tootmiskulud, võrreldes kolme ühefaasilise{14}}trafo kombinatsiooniga.
Kolmefaasiliste{0}}trafode eelised määravad otseselt nende laialdased kasutusstsenaariumid. Elektritootmise poolel on peaaegu kõik generaatori väljundis olevad astmelised{2}}trafod kolme-faasilised trafod, mis tõstavad genereeritud keskpinge elektrienergia 110 kV, 220 kV või isegi kõrgemale pingetasemele, et tagada pika-madala kadu edastus. Rummu alajaamades vastutavad jõuülekande ajal kolme-faasi automaattrafod ja kolme-faasilise kolme mähisega trafod erineva pingetasemega elektrivõrkude ühendamise eest. Jaotuspoolel paigaldatakse linnade jaotusruumidesse ja tööstusparkide alajaamadesse kolm-faasilist õlikastet või kuiv{12}}tüüpi jaotustrafot, et vähendada 10 kV 400 V-ni, pakkudes kolme-faasilist neljajuhtmelist toiteallikat tootmisseadmetele, valgustusele ja kontorikasutusele. Suuremahuliste tööstuslike koormuste korral vajavad põhiseadmed, nagu kolme-faasilised asünkroonmootorid, sagedusmuundurid ja elektriahjud, kolmefaasilist toiteallikat. Kolmefaasiline trafo mitte ainult ei vii lõpule pinge muundamise, vaid summutab tõhusalt ka kolmandaid harmoonilisi ja talub Dyn11 ühenduse kaudu tasakaalustamata koormusi. Isegi uue energia valdkonnas on fotogalvaaniliste inverterite eksport enamasti kolme-faasiline ja sellele järgnev kolme-faasiline võimendustrafo tõstab inverteri madalpinge kolme-faasilise elektrienergia väljundvõimsusele 10 kV või 35 kV ja integreerib selle vooluvõrku. Pole liialdus öelda, et ilma kolmefaasiliste{31}}trafodeta poleks tänapäevaste tööstussüsteemide ja linnade elektrivõrkude jaoks raamistikku.
Kolmefaasilised{0}}trafod ei sobi aga kõikideks olukordadeks. Stsenaariumide korral, kus domineerivad ühefaasilised-koormused ja võimsus on väike, näiteks ühe majapidamise toiteallikas elamupiirkondades, tänavavalgustus, raudteesignaali toiteallikas jne, on ühefaasiliste trafode kasutamine otse- ökonoomsem ja paindlikum. Lisaks on ülikõrgepinge ja suure võimsusega alajaamades transpordi suuruse ja kaalupiirangute tõttu mõnikord vaja kasutada kolme ühefaasilist-trafot, et moodustada kolme-faasiline rühm, millest igaüks saab eraldi kohale transportida ja seejärel ühendada. Kuid see lähenemine on erijuhtum, kuna tavapäraste kolmefaasiliste{10}trafode võimsus ja pinge on piisavad, et katta valdav osa tööstus- ja elektrivõrguvajadustest. Väliskaubandustöötajad peavad kliente selgelt teavitama, et suure võimsusega tööstusliku tootmise, avaliku elektrivõrgu jaotuse ja kaubandusliku kompleksse toiteallika puhul tuleks eelistada kolmefaasilist trafot. Sporaadiliste ühefaasiliste{14}}koormuste või eriisolatsiooninõuete korral võib kaaluda ühefaasilisi lahendusi, lähtudes tegelikust olukorrast.
Kolmefaasiliste{0}}trafode valik hõlmab mitmeid tehnilisi parameetreid. Nimivõimsus tuleks määrata kogukoormusvõimsuse, samaaegse koefitsiendi ja arendusvaru alusel, kusjuures ühised võimsused jäävad vahemikku 30 kVA kuni kümneid MVA. Nimipinge peaks vastama toiteallika ja koormuse poole pingetasemetele ning arvestama väljalülitusvahemikku. Ühendusgrupp on äärmiselt oluline parameeter - Hiinas ja Euroopas kasutatakse tavaliselt Dyn11 (kõrge-kõrgepinge külgne kolmnurk, madal-pinge külgtäht neutraalpunktiga, 11 punkti ühendus), mis talub suuri kolme-faasilisi tasakaalustamata koormusi ja annab 220 V nullpunkti ühekordse{{12} valgustuse jaoks; Mõnel juhul kasutatakse Põhja-Ameerikas Yyn0. Ühendusgrupi valiku määravad selle riigi või piirkonna võrgustandardid ja maandusmeetodid, kus klient asub. Lühise{16}}takistus mõjutab süsteemi lühisvoolu taset ja pinge reguleerimise kiirust ning standardtakistusväärtused on tavaliselt 4%, 6% või 8%. Lisaks on vaja selgitada jahutusmeetodit (õliga sukeldatud isejahutus ONAN, kuiv isejahutus AN või sundõhkjahutus AF), kaitsetase (IP00, IP20, IP23 jne), isolatsioonitase (F tase, H tase jne) ja keskkonnatingimused (kõrgus, ümbritseva õhu temperatuur, saasteaste). Eksporditavate toodete puhul tuleks erilist tähelepanu pöörata sihtriigi sagedusele (50Hz või 60Hz) ja pingetasemele (näiteks USA-s madalpinge puhul 480V/277V ja Euroopas 400V/230V).
Rahvusvahelise sertifitseerimise seisukohalt nõuab kolmefaasiliste{0}}trafode eksportimine erinevatele turgudele erinevate standardsüsteemide järgimist. IEC 60076 seeria on ülemaailmselt tunnustatud põhistandard, mis hõlmab tüübitesti elemente, nagu temperatuuri tõus, isolatsioonitase ja lühisetaluvus-. CB-süsteemiga saavad tootjad taotleda sertifikaati mitmest liikmesriigist ühe CB-testi aruandega. Euroopa Liidus peavad kolmefaasilised{6}trafod vastama madalpingedirektiivile (LVD) ja elektromagnetilise ühilduvuse direktiivile (EMC) ning olema kinnitatud CE-märgisega. Samal ajal kehtestab ErP-direktiiv (EÜ nr 548/2014) energiatõhususe taseme nõuded (ei -koormus ja koormuskadu piirmäärad) väikeste ja keskmise suurusega-kolmefaasiliste{12}}trafode jaoks ning tooteid, mis ei vasta energiatõhususe miinimumstandarditele, ELi turule ei lubata. Põhja-Ameerika turg nõuab kolme{14}}faasitrafot, et need vastaksid ANSI/IEEE C57.12 seeria standarditele ja oleksid NRTL-i laborite, nagu UL ja CSA, sertifitseeritud. Lisaks on USA energeetikaministeerium (DOE) kehtestanud kohustuslikud energiatõhususe standardid kolmefaasilistele jaotustrafodele (10 CFR 431), mille testimismeetodid põhinevad standardil IEEE C57.12.00. Energiatõhususe reiting on Põhja-Ameerika ostjate jaoks väga oluline näitaja ning esimese või teise taseme energiatõhusus muutub sageli pakkumisläveks. Saudi Araabiasse eksporditavate kolme -faasiliste trafode puhul on vaja SABRE platvormi kaudu taotleda PCoC ja SCoC vastavussertifikaate ning täita Saudi Araabia standardi SASO IEC 60076 nõudeid. Venemaale ja Euraasia Majandusliitu eksportimiseks on vaja EAC sertifikaati, mis hõlmab TR CU 004/2011 ja TR/20101010101010. (elektromagnetiline ühilduvus) ja suured trafod nõuavad ka tehase kontrolli. Indiasse eksportimiseks on vaja BIS-i sertifikaati (vastavalt IS 2026 või IS 11171). Arvestades sertifitseerimise keerukust, peaksid väliskaubandustöötajad ennetavalt uurima pakkumise etapis sihtturu ja klientide poolt nõutavaid sertifitseerimistüüpe ning kinnitama tehnilise osakonnaga, kas toote disain vastab vastavatele standardierinevustele, et vältida hilisemas etapis standarditele mittevastavusest tingitud parandusi või tagastamist.
Tehnilises ja majanduslikus võrdluses on kolmefaasilistel{0}}trafodel veel üks sageli tähelepanuta jäetud eelis: üleliigne varumajandus. Kahjustatud kolmefaasilise{2}}trafo puhul nõuab see tavaliselt täielikku väljavahetamist või parandamist, mille tulemuseks on pikaajaline voolukatkestus. Kui kasutatakse kolme ühefaasilist-trafokomplekti ja kui üks neist ebaõnnestub, saab selle ajutiselt ühendada V-V-ga ja jätkata kahe-kolmandiku võimsusega toidet, et tagada olulised koormused. Kuid see eelis on tavaliselt lisakulu väärt ainult ülikõrge pinge ja suure võimsusega või ülikõrgete pideva töötamise nõudmiste korral. Enamiku kasutajate jaoks on kolmefaasiliste{10}}trafode ökonoomsus parem.
Trafotootmisettevõtete väliskaubandustöötajate vaatenurgast peaksid nad kolmefaasiliste trafode teadmiste populariseerimisel klientidele aitama klientidel selgitada mitmeid põhiküsimusi: milline on projekti jaoks vajalik kolmefaasiline võimsus? Millised on toiteallika pinge ja koormuse pingetasemed? Kas kohapeal on saadaval kolmefaasiline{2}}toiteallikas? Kas koormuses on palju ühefaasilisi-seadmeid ja kas kolm-faasilist trafot peavad tagama neutraalpunkti? Millised siduvad rühmad ja sertifitseerimismärgid on sihtturul kohustuslikud? Kui kliendid saavad neile küsimustele selgelt vastata, luuakse loomulikult kolmefaasiliste{5}}trafode valikuraamistik. Kaasaegsete elektrisüsteemide nurgakivina mängivad kolmefaasilised trafod oma suure tõhususe, ökonoomsuse ja kompaktsuse tõttu jätkuvalt asendamatut rolli ülemaailmsetes elektrivõrkudes ja tööstusrajatistes. Ja kui teie kliendid valivad trafosid uude tehasesse, elamupiirkonda või fotogalvaanilise elektrijaama jaoks, on kolmefaasilised{9}}trafod peaaegu alati lahendus, mida tasub kõigepealt kaaluda.










